ŠUMIVÁ VÍNA

Bohemia Sekt

Brut

Šumivé víno bílé, alk. 12% 0,75l ... Kč

Vysoce ušlechtilé jakostní šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných nejjakostnějších vín bílých kultivarů révy vinné z jižní Moravy. Hlavní podíl v cuvée tvoří Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, menší podíl ostatních odrůd je výrobním tajemstvím vinařů – sklepmistrů a technologů. Výborně se hodí jako aperitiv či „welcome drink“ na nejprestižnějších recepcích.
Teplota při podávání 6-8 °C.

Bohemia Sekt

Demi sec

Šumivé víno bílé, alk. 11,5% 0,75l ... Kč

Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální receptury z vysoce kvalitních bílých vín nejlepších odrůd. Jeho popularita roste i v létě – v horkém letním odpoledni v kombinaci s vyzrálými jahodami přináší Bohemia Sekt demi sec to nejlepší osvěžení.
Teplota při podávání 6-8 °C.

Bohemia Sekt

Rosé Demi sec

Šumivé víno růžové, alk. 11,5% 0,75l ... Kč

Víno lososově růžové barvy vynikající svěží květnatou vůní a sametově jemnou sladkou chutí. Vyrobeno sekundárním kvašením francouzskou metodou charmat.
Doporučujeme podávat především k moučníkům a jiným sladkostem. Velmi dobře se hodí k výrobě různých míchaných nápojů, např. bowlí.
Teplota při podávání 6-8 °C.

Bohemia Sekt

Nealko

Šumivý nápoj z odalkoholizovaného bílého vína 0,75l ... Kč

Zcela v souladu se sloganem značky „Užívejte si častěji“ spatřil světlo světa sekt, který byl vytvořen šetrným odalkoholizováním vybraných vín. Vyznačuje se jasně zlatavou barvou, harmonickou květnatou vůní a lehkou lahodnou chutí.
Teplota při podávání 6-8 °C.

VÍNA ROZLÉVANÁ

Vinium - Veltlínské zelené

Jakostní

Víno bílé, suché, alk. 11,5% 0,2l ... Kč

Je to víno světle žluté barvy se zelenými reflexy. Mladé víno voní pepřnatostí, někdy lehce po doutníku a později po lipovém květu a někdy po mandlích. Vína jsou svěží, vyvážená a plná, s jemnou ovocnou chutí.
Doporučujeme podávat k hovězímu masu a k neutrálním omáčkám.
Teplota při podávání 9-11 °C.

Vinium - Modrý portugal

Jakostní

Víno červené, suché, alk. 11,5% 0,2l ... Kč

Barva bývá jemně rubínová. Vůně se pohybuje mezi jemnými květinovými tóny a ovocnými tóny připomínající třešně či višně a peckoviny. V chuti je lehčí s menším obsahem tříslovin a příjemnou, ovocnou dochutí.
Doporučujeme podávat ke studeným masitým pokrmům, k drůbeži, těstovinám nebo jemným sýrům.
Teplota při podávání 13-15 °C.

BÍLÁ VÍNA JAKOSTNÍ A PŘÍVLASTKOVÁ

Habánské sklepy - Veltlínské zelené

Jakostní 2008

Víno bílé, suché, alk. 11% 0,75l ... Kč

Nejpěstovanější odrůda jižní Moravy i země původu sousedního Rakouska. Je to víno světle žluté barvy se zelenými reflexy. Mladé víno voní pepřnatostí, někdy lehce po doutníku a později po lipovém květu a někdy po mandlích. Víno je svěží, vyvážené a plné, s jemnou ovocnou chutí.
Doporučujeme podávat k hovězímu nebo drůbežímu masu, smaženému vepřovému řízku, ke smažené rybě nebo k neutrálním omáčkám.
Teplota při podávání 9-11 °C.

Habánské sklepy - Ryzlink rýnský

Jakostní 2008

Víno bílé, suché, alk. 12% 0,75l ... Kč

Víno světle žlutozelené barvy, která se ležením mění na zlatavou. Vyniká delikátní, květinově kořenitou vůní připomínající často sušenou meruňku, broskev, angrešt a velmi často zejména lipový květ. Víno je mile řízné díky delikátní a chutné kyselince. Chuť je zaplňující a charakter úzce souvisí s výrazem vůně. Odrůda má vysokou schopnost dlouhodobé uchovatelnosti díky fenoménu rostoucího těla vína.
Doporučujeme podávat k předkrmům, drůbežímu a telecímu masu a lehkým úpravám ryb. Víno je vhodné i k příjemnému posezení u zákusku.
Teplota při podávání 9-11 °C.

Habánské sklepy - Chardonnay

Pozdní sběr 2009

Vinařská oblast : Morava, podoblast : mikulovská, obec : Sedlec, viniční trať : Nad Nesytem

Víno bílé, polosuché, alk. 13,5% 0,75l ... Kč

Víno s jemně zlatožlutou barvou ve sklenici ukazuje na víno z optimálně vyzrálých hroznů. Vůně je široká s jemným ovocným charakterem připomínající žlutý, kořenitý ananas. V chuti zaujme svěží dojem, který však není sám dominantní. Je v harmonii se silným a ovocným projevem naznačeným ve vůni. Víno působí lehce a konečný vjem je široký a pozvolně doznívá.
Doporučujeme podávat k uzené rybě, masu na rožni a steakům nebo k plodům moře. Výtečné je k měkkým s bílou plísní nebo s lehkým dezertem.
Teplota při podávání 9-11 °C.

ČERVENÁ VÍNA JAKOSTNÍ A PŘÍVLASTKOVÁ

Habánské sklepy - Modrý Portugal

Jakostní 2008

Víno červené, suché, alk. 12% 0,75l ... Kč

Jedná se o tradiční, starou odrůdu révy vinné, jejíž původ není doposud zcela jasný. Modrý Portugal je v posledních letech velmi oblíbenou odrůdou. Barva bývá jemně rubínová. Vůně se pohybuje mezi jemnými květinovými tóny a ovocnými tóny připomínající třešně či višně a peckoviny. V chuti je lehčí s menším obsahem tříslovin a příjemnou, ovocnou dochutí.
Doporučujeme podávat ke studeným masitým pokrmům, k drůbeži, těstovinám, italské kuchyni nebo jemným sýrům.
Teplota při podávání 15-17 °C.

Habánské sklepy - Frankovka

Jakostní 2008

Víno červené, suché, alk. 12,5% 0,75l ... Kč

Hluboká barva se honosí tmavě rubínovými odstíny. Živé kořenité aroma u mladého vína přechází zráním až na hladké ostružinové. Je to víno plné, harmonicky kořenité, někdy připomínající kořenitost sladké papriky. Víno je atraktivně výrazné, působivé a velmi oblíbené.
Doporučujeme podávat ke zvěřině, hlavně k tmavému masu, steakům a masům na rožni. Velmi dobře se hodí i k ušlechtilým sýrům, sýrům se zelenou plísní a k těstovinám.
Teplota při podávání 15-17 °C.

Habánské sklepy - Cabernet Sauvignon

Pozdní sběr 2008

Vinařská oblast : Morava, podoblast : Velkopavlovická, obec : Čejkovice, viniční trať : Stará hora

Víno červené, suché, alk. 13% 0,75l ... Kč

Barva vína je tmavě granátová, výrazná, s tmavě fialovými odlesky. Vůně je intenzivní a bohatá, připomínající černý rybíz a plané třešně, v závěru s tóny čokolády či máty peprné. Hutné extraktivní tělo s bohatou paletou ovocných chutí a příjemnou a hladkou tříslovinou Vás ujistí, že surovina byla velmi kvalitní a vyzrálá.
Doporučujeme podávat k výraznějším úpravám tmavých mas, ke zvěřině a ke steakům.
Teplota při podávání 14-16 °C.
HabanskeSklepy.jpg, 23kB

Habánské sklepy

Vína s chutí čtyř století

Toto malé vinařství se nachází ve Velkých Bílovicích, tradiční moravské vinařské obci. Habánské sklepy byly založeny tzv. Habány roku 1614, v dobách největšího rozmachu vinařství na Moravě. Habáni byla skupina reformních novokřtěnců, mírumilovných a pokrokově smýšlejících lidí kteří si na Moravě brzy získali respekt jako zruční řemeslníci, výborní stavitelé a zejména jako vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a zavedli na tehdejší dobu pokrokové způsoby ošetřování vinic. Jako výborní stavitelé postavili mnoho vinných sklepů. V největším z nich dnes sídlí a vyrábí víno společnost stejného jména – Habánské sklepy.
Čas pokročil o čtyři staletí a Habáni z Velkých Bílovic již dávno odešli. To podstatné z jejich doby však v Habánských sklepích přetrvalo: houževnatost a pracovitost zdejších vinařů, úcta k půdě a révě i pečlivý dohled na každou fázi výroby vína. Díky tomuto dědictví vznikají i dnes v Habánských sklepích unikátní vína s neopakovatelným charakterem - vína, která mají duši. Stejně jako před čtyřmi stoletími.

Odrůdová jakostní vína

Jedinečná vína s pečlivě sestavenou paletou vůní a chutí, s rukopisem, jenž je pro značku Habánské sklepy charakteristický. Výjimečnost vín z Habánských sklepů vytváří především unikátní půdní a klimatické podmínky vinařské obce s hlubokými úrodnými sprašovými půdami a mírně zvlněnou krajinou bohatou na dešťové srážky. Jedinečný charakter vín pak dotváří naše filozofie uplatňovaná při jejich výrobě, jejíž cílem je dosáhnout jemné čisté chuti při zachování odrůdového výrazu.Odrůdová jakostní vína dostaly novou tvář, která lépe vystihuje jejich výjimečnost a charakter. Tvář se mění, ale kvalita zůstává.


Vinium.jpg, 18kB

Minium Velké Pavlovice


Jsme firma, která vyrostla přímo z kořenů vinných keřů, na úrodné půdě Moravy. Naše víno se rodí na ploše téměř 2500 hektarů, v úrodných vinařských podoblastech velkopavlovické, mikulovské, znojemské a slovácké. VINIUM má své sídlo v srdci tradiční vinařské oblasti – v metropoli moravského vinařství ve Velkých Pavlovicích.
Na staleté tradice pěstování vína jsme naroubovali všechno to, čím disponují ty nejvyspělejší vinařské země a oblasti. Máme ty nejmodernější technologie, které do nejmenšího detailu a s péčí pěstouna sledují a kultivují celý proces výroby vína. Máme lidi, kteří umění pěstovat a vyrábět víno dědili po generace a své práci rozumějí. Dbají o to, aby si víno zachovalo všechny své přírodní vlastnosti, a eliminují negativní vlivy, které by mohly kvalitu vína ohrozit. Vysokou kvalitu dodržujeme v celé široké škále naší produkce a výsledkem je celá řada ocenění v té nejnáročnější mezinárodní konkurenci.